Téli növényápolási tippek 2.
Hogy a téli hónapok ne csúfítsák el a növényeimet és tavasszal minél hamarabb jó formába kerüljenek, azért tehát sok mindent teszek, mint ahogy azt már az előzőekben leírtam. Azokon felül is pedig még pár dolog…
- Sokkal többször átnézem a leveleket, kártevőket, elváltozásokat keresek. Egy idejében elkapott fertőzés sok kellemetlenségtől menthet meg.
- Általánosságban igaz, hogy a leveleket tisztán kell tartani,de ez most kiemelten fontos. Tisztításukhoz olykor káliszappanos vizet használok. Nem csak megtisztítja de védi is a leveleket
- Igyekszem télen nem vásárolni új növényt. Sajnos sok kártevőt összeszedhetnek akár az üzletben is. Azért néha előfordul, hogy mégis. Ilyenkor hosszú karantén időszak következik a számukra, külön szobában.
- A huzat is károsabb lehet mint máskor. Persze azért szellőztetni kell. Akár egy vastagabb függöny is védelmet tud nyújtani a beáramló hideg levegővel szemben, de a különösen érzékeny növényeket a huzatból feltétlen el kell tenni!
- A radiátortól lehetőleg távol tartom a növényeim. Ez persze nyilván korlátozottan lehetséges hiszen a fűtőtest közel van az egyik ablakhoz ahol viszont a legtöbb fény jut be a lakásba. Ideális itt elhelyezni a virágzókat téli időszakban.
És még egy TIPP! Télen a növényeim túlnyomó többsége pihenni megy. Ez a sötétebb napok és a megváltozott gondozás együttes hatása rájuk. Alig, vagy egyáltalán nem fejlődnek. Lelassulnak az életfolyamataik. Ilyenkor a gyökérzet tápanyagfelvétele is csökken. Amikor már úgy látom, hogy kezdenek fakulni a levelek, lombtrágyával permetezek. Ehhez Wuxal-t használok kis töménységben. Ahogy közeledik a tavasz, emelem az adagot. A lombtrágya leveleken keresztül szívódik fel, gyorsabban hasznosul. Persze ezzel is óvatosan bánok, bár még soha nem fordult elő, hogy kárt okozott volna valamelyik növényen.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése